Jaka suknia ślubna?

Wybór sukni ślubnej to nie tylko wybieranie modnych trendów, ale przede wszystkim zdecydowanie jaki rodzaj fasonu sukni wybrać. Fason musi być odpowiednio dopasowany do rodzaju figury posiadanej przez pannę młodą. W przypadku sukni klasycznych jest to rozwiązanie szczególnie wskazane dla kobiet, które są średniego wzrostu. Jest to również fason, który mogą wybrać kobiety wysokie, gdyż pozwala ona skrócić sylwetkę. Suknia klasyczna to suknia, które składa się z dopasowanej góry. Natomiast sama spódnic jest rozszerzona. Klasyczne suknie pozwalają na ukrycie wielu mankamentów figury, choćby zbyt szerokich bioder, co jest możliwe właśnie poprzez rozszerzony dół sukni. Jest to niewątpliwe bardzo bezpieczny wybór, gdyż w klasycznej sukni dobrze będą wyglądały kobiety o różnych figurach.

Suknia w kształcie syreny jest suknią, której krój dopasowany jest do sylwetki. Przy takich sukniach trzeba brać pod uwagę, że konieczne może być wykonanie w sukni poprawek, by odpowiednio taką suknię dopasować do figury. Jednocześnie suknie ślubne w kształcie syreny mogą w różny sposób się rozszerzać co zależy od wybranego modelu, czyli mogą rozszerzać się zarówno od bioder jak też od kolan. Jednak tego rodzaju suknia musi być idealnie dopasowana do sylwetki, więc jest rozwiązaniem dla tych kobiet, które nie mają żadnych mankamentów figury. W przypadku gdy panna młoda nie ma wyraźnie zarysowanej talii, płaskiego brzucha wówczas takie suknie ślubne nie są dobrym rozwiązaniem.

Dobrym rozwiązaniem przy wybieraniu sukni jest skorzystanie z porad, konsultacji ze stylistykami. Obecnie jest to znacznie łatwiejsze, gdyż wiele takich usług świadczonych jest zdalnie. Porady stylistek pozwalają na idealne dopasowanie zarówno samej sukni jak też dodatków czy butów odpowiednio dopasowanych do wyglądu sukni.